آموزش بورس به سبک اینجاوب

اگر به دنبال یک راه مهیج برای کسب درآمد هستید آموزش بورس می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد. البته این بدان معنا نیست که پول درآوردن از بورس کار ساده ای است، بلکه با آموزش بورس شما قدم به دنیای مهیج و پر سودی خواهید گذاشت. بسیاری از مردم وقتی اسم بورس و سهام را می‌شنوند فکرشان به این سمت می رود که برای ورود به دنیای بورس سرمایه بسیاری لازم دارند و با پول کم نمی‌شود وارد بازار بورس شد. یا قطعا نیاز است که علم اقتصاد و امور مالی را بطور کامل در جهت پیش بردن این نوع سرمایه گذاری بدانند. اما اینطور نیست و صرفا به دلیل داشتن اطلاعات کم از بورس و نحوه سرمایه‌گذاری در آن است.

مقدمه

در همین ابتدا به عنوان یک توصیه خوب باید بگوییم که روند آموزش بورس تقریبا طولانی است. یادتان باشد که یکی از مهمترین عوامل موفقیت در آموزش روش های سرمایه گذاری در بورس این است که مطالب را به درستی و تفکیک شده آموزش ببینید. ما در اینجا سعی کردیم که جدیدترین نکات و ترفندهای مهم و حیاتی در آموزش بورس را به زبان ساده به شما آموزش دهیم.
ما در اینجاوب سرمایه اولیه این کار را برای شما فراهم کرده ایم. به بیانی بهتر اگر شما از منبعی نادرست و کم کیفیت آموزش بورس را شروع کنید ممکن است به دلیل پیچیدگی مباحث، تصور کنید که بورس یک پدیده بسیار پیچیده است و ممکن است برای شما مناسب نباشد. اما اگر این آموزش را به همین ترتیبی که توضیح داده ایم مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که بورس از جمله هیجان انگیزترین و جذاب ترین و پر سودترین بازارهای سرمایه گذاری است، که با کمی آموزش بطور کامل می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید، پس به صورت گام به گام با ما در این کلاس همراه باشید تا بتوانید مسیر آموزش بورس و سرمایه گذاری در آن را به درست و سریعا آغاز کنید.

حالا بیایید کمی بررسی کنیم که اصلا چرا آموزش بورس و سرمایه گذاری در آن جزو ملزومات درآمدزایی از آن است و مزایای یادگیری آن چیست.

مزایای آموزش بورس

آموزش بورس را می توان اولین قدم ورود به بورس و بازار سرمایه دانست که می تواند تضمینی برای موفقیت در سرمایه گذاری بورسی شما باشد. آموزش بورس به زبان ساده شامل یادگیری مفاهیم بورسی، آموزش گام به گام سرمایه گذاری در بورس، آشنایی با تحلیل تکنیکال، درک مفاهیم تحلیل بنیادی و کسب دانش کافی در این حوزه است. حضور در کلاس های آموزشی در تهران و سایر شهرها، استفاده از فیلم های آموزشی رایگان، بسته های آموزشی آنلاین، مقالات و کتاب های بورسی مرجع از جمله روش های آموزش ورود به بازار بورس است. آموزش خرید سهام در بورس، آموزش روش های سرمایه گذاری در بورس، کسب درآمد (سود) از بورس، آموزش معاملات آنلاین و نظایر آن در مجموعه اموزش بورس اوراق بهادار قرار می گیرد. برای طی کردن مسیر کسب سود لازم است اولین گام سرمایه گذاری در بورس را باید مطمعن برداشت.
چند دلیل برای اینکه سرمایه گذاری در بورس را زودتر شروع کنیم:

1. کسب سود نسبی بیشتر نسبت به سایر بازارها
2. قانونی بودن سرمایه گذاری در بورس
3. شفافیت بازار بورس نسبت به بقیه بازارها
4. قابلیت نقد شوندگی بالا نسبت به بازارهای مشابه
5. کمک به تولید ملی با سرمایه گذاری در شرکت های ایرانی
6. متنوع بودن ابزارهای سرمایه گذاری نسبت به مقدار سرمایه مشتریان

 

به پیشنهاد من بهتر است قبل از اینکه بطور جدی وارد مطالب آموزش بورس شویم، گریزی درباره پول و ارزش زمانی آن داشته باشیم تا درک شما از زمان سرمایه گذاری و حالت های مختلف آن بیشتر شود.

ارزش زمانی پول یا TVMدر آموزش بورس

ارزش زمانی پول چیست؟ این جمله‌ را در اموزش بورس به دفعات خواهید شنید. قبل از هر چیز اجازه دهید کمی درباره تعریف قیمت دارایی و ارزش دارایی بحث کنیم. قیمت هر دارایی مبلغی است که برای خرید آن در زمان حال باید بپردازیم، مثل قیمت یک نوشابه خانواده. قیمت یک نوشابه خانواده را سی سال پیش 2 تومان و در حال حاضر 5 هزار تومان در نظر می‌گیریم. در این مثال یک کالا با مقداری پول در طی زمان مقایسه شده است و دو معیار سنجش داریم:
1. مقدار پولی که می‌پردازیم
2. مقدار کالایی که دریافت می‌کنیم
قیمت یک محصول در واقع معادل پولی آن محصول است در صورتیکه بخواهیم مالک آن باشیم. اما ارزش یک کالا مجموع مقدار مطلوبیتی است که در صورت مالکیت یک دارایی (محصول) به دست می‌آوریم. این مطلوبیت صرفا مادی و نقدی نیست بلکه امکان دارد غیرمادی یا غیرنقدی هم باشد. ارزش هر دارایی مجموع تمام دریافتی‌های ما (نقدی یا غیرنقدی) در صورت مالکیت یک دارایی است. پس ارزش یک دارایی ناشی از مطلوبیت و انتظارات افراد است بنابراین می‌تواند در افراد مختلف، متفاوت باشد.

ارزش زمانی پول چیست؟

در اموزش بورس باید به این نکته هم توجه کرد که ارزش زمانی پول مبجث مهمی است. برای پول هم می‌توان ارزش تعیین کرد و ارزش پول در زمان های متفاوت متغیر خواهد بود. مثلا ارزش یک اسکناس ۱۰۰۰ تومانی در حال حاضر و در ۳۰ سال قبل هرگز یکی نیست. این تفاوت در ارزش پول در زمانهای مختلف بخاطر قدرت خرید آن است و توسط نرخ بهره قابل سنجش است. با استفاده از نرخ بهره ارزش زمانی پول را در زمان دلخواهی در آینده می‌توان محاسبه کرد. همچنین ارزش فعلی مبلغ معینی پول در آینده، با استفاده از تنزیل قابل محاسبه است.
برای اینکه زیاد از مسئله اصلی خودمان یعنی آموزش بورس دور نشویم خوب است بدانید، به عنوان یک سرمایه‌گذار در بورس نیز، ما عناوین مختلفی درباره ارزش زمانی پول می‌شنویم، مثل:
1. ارزش زمانی دارایی
2. ارزش زمانی سرمایه
3. ارزش زمانی سود پیش‌بینی شده
4. ارزش زمانی سود تقسیمی
همه این عبارت ها به ارزش زمانی پول اشاره دارند و سرمایه‌گذاران بورس همیشه از آنها استفاده می کنند. در حقیقت با دخالت دادن نرخ بهره خواهیم می توانیم ارزش پول را در زمان های مختلف تعیین نماییم.

اگر قصد فعالیت در بورس را دارید، باید در درجه اول یاد بگیرید که چطور اصل سرمایه خود را حفظ کنید. این نکته بسار مهم و پایه ای در خود آموزش بورس است. محاسبه ارزش زمانی پول به ما کمک می‌کند بدانیم سرمایه اولیه ما در هر زمان چه ارزشی دارد. سود کردن و کسب بازدهی در بورس یعنی، پولی بیشتر از ارزش زمانی آن در آینده بتوانیم کسب کنیم.
این مقدمه ای بود بر مفاهیم بسیار ابتدایی و درواقع پیش نیازهایی بر مبحص اصلی آموزش بورس. در قسمت بعدی در این کلاس با اینجاوب همراه باشید تا متوجه شویم که بورس چیست و کمی تخصصی تر وارد آن شویم.

جلسه اول آموزش

جلسه دوم آموزش

فهرست
{ "symbols": [ { "description": "BCH-USD", "proName": "BINANCE:BCHUSDT" }, { "description": "ETH-USD", "proName": "BINANCE:ETHUSDT" }, { "description": "ETC-USD", "proName": "BINANCE:ETCUSDT" }, { "description": "Ripple-USD", "proName": "BINANCE:XRPUSDT" }, { "description": "Monro-USD", "proName": "BINANCE:XMRUSDT" }, { "description": "BitCoin-USD", "proName": "BINANCE:BTCUSDT" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": true, "displayMode": "compact", "locale": "en" }
العربية AR English EN Deutsch DE فارسی FA Türkçe TR