پیشرفت درس
0% تکمیل‌شده

چه پیش نیازهایی برای نصب وردپرس نیاز داریم

شما می توانید وردپرس را در دو مکان نصب کنید: یا روی هاست و یا روی لوکال. اجازه دهید ببینیم هر یک از این موارد، مناسب چه مواری هستند. همانطور که میدانید برای راه اندازی یک سایت در اینترنت، قبل از هر چیز باید یگ دامنه و هاست را خریداری کنید (البته می توانید از دامنه ها و هاست های رایگان هم استفاده کنید، اما اگر قصد راه اندازی یک سایت حرفه ای را دارید، این گزینه را فراموش کنید).  یادتان نرود که انتخاب دامنه و هاست مناسب، بسیار مهم است؛ بنابراین توصیه می کنم از توصیه های دیجی وردپرس کمک گرفته و حتما مقالات انتخاب دامنه مناسب و انتحاب هاست مناسب را مطالعه کنید. پس از اینکه هاست و دامنه انتخاب شد،‌ باید وردپرس را روی آن نصب کنید.

اما فرض کنید می خواهید سایت خود را قبل از قرار دادن روی اینترنت و در معرض دید همگان،‌ تغییر داده یا اصلاح کنید. از طرفی می خواهید این فرآیند را روی کامپیوتر شخصیتان انجام داده و همچنین نیازی به یک اتصال اینترنتی نباشد  (یعنی به طور آفلاین، این تغییرات را انجام دهید). به این منظور کافیست سایت خود را ابتدا روی لوکال هاست امتحان کنید. لوکال هاست همانطور که از نامش پیداست، به معنای هاست محلی است؛ یعنی هاستی که روی کامیپوتر شما  قرار دارد و نه هیچ جای دیگر!

پیش نیاز نصب وردپرس در حالت های مختلف یک دیتابیس است . دیتابیس از نوع Mysql که اطلاعات سایت داخل آن ذخیره می شود. پس اگر قصد نصب وردپرس را دارید داخل هاست یا لوکال باید اقدام به ایجاد دیتابیس کنید. موردی که لازم به ذکر است نصب وردپرس روی لوکال هاست می باشد. در این حالت برای ایجاد سرور خانگی یا به اصطلاح ایجاد شبیه ساز یک هاست روی کامپیوتر شخصی خود باید از نرم افزار های مخصوص استفاده کنیم. جای نگرانی نیست این مبحث را به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد.

دانلود و نصب محیط توسعه محلی (لوکال هاست) WAMP معمولا دو نوع برنامه برای ایجاد سرور لوکال استفاده می شود که عبارتند از: XAMPP Server و Server هر دوی این نرم افزارها رایگان و متن باز هستند و می توانید به راحتی از وبسایت مربوطه دانلود نمایید. این نرم افزارها دارای دو نسخه ویندوز و لینوکس هستند و انتخاب این برنامه به سلیقه و انتخاب کاربر بستگی دارد و دانلود یکی از آنها کافی است. من شخصا برنامه را ترجیح می دهم.

WAMP Server WampServer آدرس دانلود نرم افزار

http://www.wampserver.com/en/

آدرس دانلود نرم افزار XAMPP Server

https://www.apachefriends.org/index.html

بعد از دانلود نرم افزار، همانند سایر برنامه ها و بازی های ویندوز، نرم افزار را بر روی بعد از نصب کردن نیاز به تنظیمات و WampServerسیستم خود نصب نمایید. نرم افزار پیکربندی خاصی ندارد و بلافاصله می توان آن را باز کرده و شروع به کار کرد. نرم افزار به مقداری پیکربندی نیاز دارد که خارج از بحث این مقاله است. در این XAMPP Server استفاده شده است و تصاویر و توضیحات مربوط به این WampServerمقاله از نرم افزار برنامه است. هستند . این سیستم ها برای اجرا به پایه افزارهای فوق نیز از سرحرف این کلمات گرفته شده است. زمانی که شما برنامه را باز می کنید، بطور خودکار این سه نرم افزار اجرا می شوند و محیط را برای شبیه سازی سرور آنلاین برای شما فراهم می کنند.

دانلود و آماده سازی وردپرس

وردپرس یک نرم افزار مدیریت محتوای متن باز و رایگان است. دارای   جامعه قدرتمندی از پشتیبانی و توسعه وب است. افزونه ها و پلاگین های فراوانی در محیط وب در دسترس است و می توان با استفاده از این افزونه ها و پلاگین ها، وب سایت قدرتمندی Download ساخت.

این فایل مستقیما از WordPress وبسایت رسمی وردپرس دانلود می شود و جدیدترین نسخه وردپرس دانلود می شود.

Download

نکته: وردپرس در وبسایت های فارسی و سایت وردپرس فارسی نیز برای دانلود عرضه شده است. من ترجیح می دهم که نسخه اصلی وردپرس را از سایت سازمان وردپرس دانلود کنم و از نسخه های دستکاری شده استفاده نکنم. توجه داشته باشید که با توجه به زبان انتخابی در هنگام نصب وردپرس یا در پیکربندی کنترل پنل مدیریت وردپرس، بطور خودکار نسخه زبان مربوطه به روزرسانی می شود. مثلا در اولین اجرای وردپرس، نسخه فارسی آن برای فارسی زبان ها به روزرسانی می شود. بنابراین بهتر است شما هم نسخه اصلی را دانلود کنید.

فهرست